Gdzie kupować wyposażenie salonu fryzjerskiego?

Jeszcze kilka lat temu zakłady fryzjerskie wyposażone były w jedno lub w dwa stoiska z lustrami, podpiętymi suszarkami i ewentualnie jakimś koszykiem, w którym znajdowały się fryzjerskie przybory toaletowe. Dzisiaj taki salon nie tylko nie miałby żadnych klientów, ale od razu przegrałby ze swoją konkurencją. Współcześnie fryzjerzy konkurują bowiem nie tylko pod względem cen, ale także i wyposażenia swoich salonów - zachęcając klientów do skorzystania z ich oferty "najnowszych, najdoskonalszych" i "najnowszej generacji" sprzętów fryzjerskich.

Najlepszym miejscem na dokonywanie zakupów są oczywiście specjalistyczne hurtownie, których pracownicy zawsze mogą doradzić w zakupie odpowiedniego urządzenia, a dodatkowo można też liczyć na całkiem spore zniżki. Takie hurtownie znaleźć można nie tylko w punktach stacjonarnych, ale również w formie internetowych sklepów - zamówienie składa się drogą elektroniczną, a same urządzenia dostarczane są przez kuriera lub odbierane osobiście na miejscu, gdzie można je najpierw przetestować i sprawdzić ich działanie.

Wybierając hurtownię dostarczającą sprzęty fryzjerskie (można je sprawdzić np. tutaj) warto kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością oferowanych towarów, a przede wszystkim sprawdzić ich producenta oraz zakres działania gwarancji. Nie zaszkodzi również dopytać o wszystkie szczegóły techniczne dotyczące konkretnych sprzętów – sprzedawca ma bowiem obowiązek udzielić nam wszelkich niezbędnych informacji na ten temat przed zakupem.


Niestety młodzi przedsiębiorcy otwierając swój pierwszy salon fryzjerski lub kosmetyczny już na starcie popełniają zasadniczy błąd. Chodzi tu o zbyt pochopne podejmowanie decyzji zakupowych, co ma związek z brakiem doświadczenia: kupuje się na przykład zbyt dużą ilość szamponów lub farb koloryzujących, a za małą ilość ręczników i jednorazowych rękawiczek. Zamiast suszarek hełmowych, które przyśpieszyłyby całą pracę, młody przedsiębiorca woli kupić trzy suszarki ręczne, które są tańsze, ale w rezultacie spowalniają proces suszenia włosów.

Kupując w hurtowniach lub sklepach ze sprzętem fryzjerskim można całkiem łatwo uniknąć takich sytuacji. Wystarczy poprosić o pomoc i poradę sprzedawcę (bardziej doświadczonego i znającego realia tej branży) lub skorzystać z pomocy innych fryzjerów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami na forach i blogach internetowych.