33 Strefa Rodzica powstanie w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.

wyznaczanie północy przy pomocy gwiazd

W tym roku pierwsza strefa powstanie w Piotrkowie Trybunalskim! Oddział Dziecięcy, na którym rocznie procesowi hospitalizacji podlega ponad tysiąc małych pacjentów, został wybrany do programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Za kilka tygodni powstanie tam przestrzeń, w której rodzice oraz mali pacjenci będą mogli wspólnie spędzać czas.

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski projekt społeczny, który jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. Ma na celu tworzenie specjalnych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali – przyjaznych rodzicom i małym pacjentom. Wyniki badań naukowych pokazują, że stała obecność rodzica przy dziecku podczas pobytu w szpitalu daje poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza stres i skraca proces leczenia nawet o ponad 30%, co realnie skraca czas powrotu do zdrowia.

Oddział Dziecięcy w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim jako jedyny sprawuje pediatryczną opiekę stacjonarną oraz udziela świadczeń całodziennych i całodobowych dla mieszkańców z terenu miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego.

„Wiemy, jak ważne dla lokalnej społeczności jest Powiatowe Centrum Matki i Dziecka. Chcemy odpowiednio zadbać o komfort dzieci i rodziców przebywających na Oddziale Dziecięcym. Każda Strefa Rodzica to indywidualny projekt. Przestrzeń, która powstanie w szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim idealnie połączy oczekiwania szpitala oraz realne potrzeby małych pacjentów i ich opiekunów.” – mówi Katarzyna Wójcik, koordynująca programy społeczne w Budimeksie.

Obecnie prace są w fazie projektowej. Według wstępnych założeń, zaadaptowane zostaną przestrzenie obecnej świetlicy, przynależącego do niej korytarza oraz aneksu kuchennego.

Prace remontowe rozpoczną się już w marcu. W żaden sposób nie zakłócą one pracy Oddziału i nie będą miały wpływu na komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Otwarcie 33. Strefy Rodzica zaplanowane jest na drugą połowę kwietnia. Tradycyjnie już, w ostatnim etapie remontu, będą uczestniczyć wolontariusze z Budimeksu, którzy pomogą w wykończeniu pomieszczeń. W uroczystym otwarciu Strefy wezmą udział między innymi: pacjenci i ich opiekunowie, przedstawiciele szpitala, lokalne władze, media i goście. Zachęcamy do obserwowania profili Strefy Rodzica w mediach społecznościowych, gdzie znajdują się najświeższe informacje o programie.

Program jest realizowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie:
www.strefarodzica.budimex.pl
oraz w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/strefarodzicabx/
https://www.instagram.com/strefarodzicabx/

Z ramienia firmy Budimex SA, program „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” realizuje Task Force Consulting Sp. z o.o.
www.tfc.com.pl

Dodatkowe informacje:

Olga Malinowska-Jaźwicka
+48 728 594 252
olga@tfc.com.pl