Dlaczego warto mieć własną stronę internetową

Internet jest obecnie największym źródłem informacji dostępnym prawie każdemu przeciętnemu mieszkańcowi naszej planety. Już sam ten fakt powinien być niepodważalnym argumentem przemawiającym za tym aby posiadać własną stronę internetową. Dla osób, które wciąż nie są zdecydowane postaram się to udowodnić w tym artykule.

Największa liczba odbiorców

W odróżnieniu od bilbordów czy ulotek strona www dociera do o wiele większej ilości odbiorców za znacznie mniejsze pieniądze! Ten kto próbował się tak reklamować wie jakie to są koszta, nie mówiąc już o reklamach w telewizji czy radiu. Pod tym względem strona internetowa nie ma sobie równych! Codziennie miliony ludzi przeglądają sieć w poszukiwaniu interesujących ich rzeczy. Szczególnie dla młodych ludzi, internet jest najważniejszym, a często jedynym źródłem wiedzy i informacji. Dlatego dla każdej firmy chcącej zaistnieć na rynku strona internetowa jest niezbędna.


Szczególnym typem firm, których istnienie w sieci może mieć niebywale wielki, są sklepy. Wielu sprzedawców wciąż boi się poszerzyć swoje usługi o sprzedaż internetową. Są to całkowicie bezpodstawne obawy! Jedyne co można przez to osiągnąć to olbrzymie korzyści! Mając sklep nawet w najludniejszym mieście, w najdogodniejszym miejscu liczba potencjalnych klientów nigdy nie będzie tak duża jak w sieci, dlatego że w sklepie internetowym mogą kupować ludzie z drugiego końca polski a nawet zza granicy. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich sklepów. Otwieranie piekarni w internecie z myślą o sprzedaży na kilkaset kilometrów jest raczej niemądrym pomysłem. Poza tym, dla tych wszystkich, którzy nie zajmują się sprzedażą rzeczy o krótkim okresie ważności sklep internetowy na pewno będzie idealnym rozwiązaniem na powiększenie swojego dochodu.

Nieograniczony zasięg

Powyżej wspomniałem o korzystaniu ze sklepów internetowych przez ludzi z odległych zakątków polski oraz zza granicy. Jest to zaleta, która nie dotyczy tylko i wyłącznie sklepów. Dzięki internetowi każda firma, nawet najmniejsza może zaistnieć nie tylko w w najbliższej okolicy ale także na drugim końcu polski! Nie trudno się domyślić, że im większy zasięg reklamy tym lepszy odniesie ona lepszy skutek.

Jest wiele specjalistycznych firm i usług, których poszukują ludzie nie przejmujący się odległością tylko dobrą ofertą, konkretną metodą wykonania czy po prostu, z niewiadomych przyczyn, nie chcą współpracować z pobliskimi firmami. Dla takich firm strona internetowa jest jedynym możliwym nawiązaniem kontaktu i wstępnym zapoznaniem się z ofertą jeżeli taka jest na stronie.

Najtańsza reklama na rynku

Jednym z podstawowych powodów dla których tworzy się strony internetowe jest reklamowanie danej firmy. Internet daję tą wspaniałą możliwość jaką jest reklama dowolnych kształtów, rozmiaru czy treść dla każdego bez ograniczeń za śmieszne pieniądze, bo już od 200 zł rocznie. Wszyscy się za mną zgodzą, że jak na reklamę to jest naprawdę mało. Oczywiście nie można zapominać o samej stronie www. Jeżeli sami nie umiemy takiej zrobić trzeba będzie poszukać kogoś kto stworzy stronę internetową. Najczęściej jest to jednorazowa opłata lub w formie abonamentu czego nie można powiedzieć w przypadku ulotek czy banerów, które trzeba drukować odnawiać itp. Stronie internetowa nie zblaknie, nie podrze się ani nikt jej nie wyrzuci do kosza.